ویژه اعضا

بازاریابی با ایمیل یا ایمیل مارکتینگ چیست؟

emailmarketing

سرفصل های این مقاله:

روش های سنتی بازاریابی مانند تلویزیون و رادیو و یا مراجعه حضوری پیام ها را به گونه ای می گویند که مانند فریاد کشیدن در مقابل یک جمعیت است. «مکتب جدید» بازاریابی اینترنتی مخصوصا بازاریابی با ایمیل یا همان email marketing امروزی کمتر شبیه فریاد زدن در جمع و بیشتر شبیه یک گفت و گوی خصوصی است.[ihc-hide-content ihc_mb_type=”block” ihc_mb_who=”unreg” ihc_mb_template=”1″ ]

پس تاثیرگذارتر می باشد.


بازاریابی با ایمیل

بازاریابی با ایمیل یکی از قوی ترین ابزار های  بازاریابی اینترنتی می باشد.ایمیل مارکتینگ شما را قادر می سازد پیام بازاریابی خود را با جذابیتی مناسب برای مخاطبان خاص و براساس رفتار یا خرید گذشته ی آنها، متناسب و خاص هر کاربر آماده کنید و برای آنها ارسال کنید. (چون شما قبلا x را خریده اید چرا z را امتحان نمی کنید؟).

بازاریابی با ایمیل شما را قادر می سازد، رفتار کاربر، مانند اینکه چه کسی ایمیل را باز کرده و چه کسی باز نکرده و بر روی کدام لینک کلیک شده و بروی  کدام کلیک نشده را رهگیری کنید. بازاریابی با ایمیل بسیار سودمند است؛ زیرا این بازاریابی شما را با مشتریان بالقوه در جایی که آنها به طور دائم سر می زنند، یعنی صندوق دریافت ایمیلشان، پیوند و ارتباط می دهد. اگر از این نوع بازاریابی به درستی استفاده کنید می تواند مشتریان بالقوه را به طور خودکار به قیف فروش منتقل کند.و نرخ تبدیل (تبدیل مشتریان بالقوه به مشتری) را بالا ببرد.

 ایمیل مارکتینگ می تواند از طریق پیشنهادات خاص یا کوپن هایی که به  فروش را هدایت کند. بازاریابی با ایمیل نه فقط پیگیری یک مشتری بالقوه را از طریق کالا، خدمات، خرید و چرخه های فصلی، بلکه از طریق زمان های مختلف و مناسبت ها ( ازدواج، صاحب فرزند شدن، مدرسه رفتن فرزندان و غیره ) راحت و آسان می کند. از آنجا که بسیاری از مردم تحت فشار حجم زیاد رسانه ها هستند. بازاریابی با ایمیل می تواند برای بازاریابان در راستای اجرای موفقیت آمیز فعالیت های خود یک چالش به شمار رود. واقعا چه کسانی در ایمیل خود به پیام های بیشتری نیاز دارند؟ در هر حال اگر برای آن استراتژی بنویسید و  عمل کنید، بازاریابی با ایمیل می تواند برای هم شما و هم برای کاربرانتان مفید باشد. بازاریابی با ایمیل به رغم عصر جدید شبکه های اجتماعی، روش سریع و ارزان قیمتی برای رسیدن به بازار هدف  مورد نظر است.


بازاریابی اینترنتی با استفاده از ایمیل یک بازی پر خطر کوتاه مدت است :

  • حدود ۵۵ درصد مشترکینی که ایمیل تبلیغاتی مجاز دریافت می کنند، آن را حتی پیش از آنکه باز کنند، پاک می کنند.
  • تحقیقات انجام شده نشان می دهد بیش از ۵۰ درصد دریافت کنندگان ایمیل به فاصله ی دو ثانیه پس از دریافت، پیام ها را پاک می کنند.
  • اگر سازمانی از بهترین روش ها برای ارسال ایمیل استفاده کند، ۷۷ درصد دریافت کنندگان ۱۰ ثانیه یا بیشتر از وقت خود را صرف خواندن ایمیل می کنند.
  • اگر ایمیل پاک نشود، تحقیقات انجام شده نشان داده ، ۷۵ درصد ایمیل های بازشده و کلیک شده در همان روز ۴۵ درصد معامله در پی دارد(به ویژه وقتی محدودیت زمانی نیز وجود داشته باشد).

ضریب موفقیت شما به استمرار در ارسال پیام های شما به منظور تشویق مخاطبان  به خرید بستگی دارد. درست مانند همه ی اَشکال بازاریابی اینترنتی « کار سریع که با بی دقتی همراه باشد همواره سریع است؛ ولی همیشه با بی دقتی نیز همراه است». صرف وقت برای استفاده از رویه های برتر بازاریابی با ایمیل،  بازاریابی اینترنتی را کامل و به سازمان کمک می کند پیشرفت کند.

بازاریابی با ایمیل

ایجاد یک برنامه ی بازاریابی با ایمیل

تهیه ی یک برنامه ی بازاریابی با ایمیل به برنامه ریزی  هوشمندانه و نوشتن استراتژی و کمپین  نیاز دارد. درحالیکه وب سایت ها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی دارای قواعد کمی هستند، ایمیل قواعد زیادی دارد و اشتباه کردن، هزینه ی زیادی در پی خواهد داشت. نباید از بازاریابی با ایمیل واهمه داشت. آگاهی از نحوه ی انجام صحیح ارسال ایمیل از اشتباهات بازاریابی خواهد کاست.

بازاریابی با ایمیل

نرم افزار بازاریابی با ایمیل

حتی اگر فهرست ایمیلی حاوی  چند صد آدرس ایمیل باشد، استفاده از آن در برنامه ای که با آن بازاریابی با ایمیل را انجام می دهیم  کار چندان درستی نیست. ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISPs) بر مرسولات پر حجم ارسالی از طریق اینترنت نظارت دارند، یعنی اگر متوجه شوند که چیزی با بازاریابی ارتباط دارد(مانند تعداد زیاد گیرنده)حتی کوچکترین فهرست سازمان می تواند مسدود شود. در اصطلاحات ایمیل این موضوع «قرار گرفتن در لیست سیاه» نامیده می شود و سامانه ی ایمیل سازمان تازمانیکه که فرستنده به لیست سفید بازگردد، به طور کامل مسدود می شود.


نصب نرم افزار مدیریت ایمیل شخص ثالث برای یک سازمان، بازاریابان را قادر می سازد با شرکت های بزرگ تر همکاری داشته و امکان توسعه ی فهرست مدیریت محصول را نیز فراهم می کند. هر چقدر بازاریابی با ایمیل روان تر و متداول تر باشد، فهرست ها بیشتر شده و نیازمند مدیریت، بخش بندی و بهینه سازی می شود. نصب سامانه ی مدیریت ایمیل در مرحله ی اول برنامه ریزی، بستر سازی برای موفقیت راهبرد بازاریابی با ایمیل موفق و هوشمندانه را هموار می سازد.اگر خواهان ایمیل های بازاریابی هستید که مثلا به خرید ها یا رفتار گذشته ارجاع دهد شاید برنامه ی ایمیل معمولی ارائه کننده، میزان نیاز شما را تامین نکند. خود را برای پرداخت بابت خدمات بالاتر آماده کنید و از مزیت های حاصله بهره مند شوید.

اگر خواهان رهگیری دریافت کنندگان ایمیل خاصی هستید و در نظر دارید آنها ر ا در قییف فروش در مسیر جداگانه هدایت کنید (حضور در وبینار، دریافت کتاب الکترونیکی، گفت و گو با فروشنده و غیره) به نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) نیاز دارید. سطح کامل و قابلیت عملکرد(مانند یکپارچگی با داده های تجارت الکترونیک یک سازمان) این نرم افزار، بسته به نیاز های هر سازمان متفاوت است.

[/ihc-hide-content]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *