دیجیتال مارکتینگ

چگونه لیست کلمات کلیدی خود را جهت دیجیتال مارکتینگ تکمیل کنیم؟

لیست کلمات کلیدی

لیست کلمات کلیدی

چگونه لیست کلمات کلیدی خود را جهت دیجیتال مارکتینگ تکمیل کنیم؟

اهمیت ساخت لیست کلمات کلیدی

به روز رسانی های مداوم الگوریتمی گوگل، به افرادی که  می خواهند وارد عرصه دیجیتال مارکتینگ شوند این نکته مهم و ضروری را یادآوری می کند که مدام باید وب سایت خود را بهینه سازی  کنند. جهت بهینه سازی وب سایت اولین قدمی که باید بردارید، تهیه لیست کلمات کلیدی می باشد. کلمات کلیدی که می خواهید با سرچ شدن این کلمات موتور جستجو مانند گوگل شما را بالاتر نشان دهد و ترافیک وب سایت شما بالا رود.

تحقیق کلمه کلیدی چیست؟

تحقیق کلمه کلیدی زمانی  اتفاق می افتد که افراد کلمات کلیدی  را در موتورهای جستجو وارد می کنند تا به اهداف خود برسند. دانش درباره چگونگی کلمات کلیدی جستجو شده تحقیق کلمه کلیدی  می گویند، میتواند به استراتژی بازاریابی محتوایی و نهایتا به استراتژی بازاریابی کلان شما  کمک می کند.
در این مقاله قصد داریم یک فرآیند تحقیقاتی در مورد کلمه کلیدی را بیان کنیم، که می تواند برای ساخت لیست کلمات کلیدی به شما کمک کند.
با مطالعه این مقاله شما می توانید استراتژی استفاده از کلمات کلیدی وب سایتتان را قوی ایجاد کنید و آن را اجرا کنید.

چگونه لیست کلمات کلیدی متناسب با استراتژی بازاریابی خود تهیه کنید؟

مرحله ۱: لیستی از موضوعات مهم و مرتبط با کسب و کارتان را ایجاد کنید.

برای شروع این روند، در مورد موضوعاتی که میخواهید در صفحه اول نتایج موتور جستجو نشان داده شوید، فکر کنید. شما ۵ تا ۱۰ موضوع  را در نظر بگیرید که برای کسب و کار شما مهم است، تا بعدا بتوانید کلمات کلیدی خاص  را از درون آن موضوعات بیرون بکشید.
اگر شما یک وبلاگ نویس عادی هستید، احتمالا موضوعاتی هستند که شما در موردشان مقاله  می نویسید. یا شاید موضوعاتی باشند که بیشتر در مکالمات فروش پیش آمده اند. خودتان را بجای خریدار محصولات  خود قرار دهید. کدامیک از موضوعات مورد نظرتان را جستجو می کنید اگر بخواهید کسب و کارتان را پیدا کنید؟
موضوعات انتخابی را در ستون های یک جدول قرار دهید.
اگر شما یک شرکت مانند مازاریت بودید، به عنوان مثال: یک آژانس دیجیتال مارکتینگ که ممکن است موضوعاتی که باید انتخاب می کردید، موارد زیر بودند.
“بازاریابی محتوایی”، ” ایمیل مارکتینگ“، ” تولید سرنخ”،”سئو“، “رسانه های اجتماعی“،” تجزیه و تحلیل بازاریابی” و” دیجیتال مارکتینگ“.

مرحله ۲: کلمات کلیدی مرتبط با هر موضوع را در جای مناسب قرار دهید.

حالا موضوعی دارید که می خواهید روی آن متمرکز شوید، وقت آن رسیده است تا کلمات کلیدی را که به آن موضوعات ربط دارندرا در سطر های زیر موضوع مورد نظر قرار دهید. اینها عبارات کلیدی هستند که شما فکر می کنید برای رتبه بندی درSERPs  (صفحات نتایج موتور جستجو) اهمیت دارند. زیرا مشتری هدف شما احتمالا این کلمات کلیدی را برای رسیدن به هدف  جستجو می کند.

 • به عنوان مثال، اگر بخواهید شرکت شما که یک آژانس دیجیتال مارکتینگ  می باشد و دیجیتال مارکتینگ انجام می دهید در جستجو پیدا شود، برخی از عبارات کلیدی را که ممکن است افرادی که در ارتباط با آن موضوع هستند تایپ کنند.به صورت زیر است:ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
  چگونه از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟
  دیجیتال مارکتینگ چیست؟
  ایمیل مارکتینگ یکی از ابزار دیجیتال مارکتینگ

در این مرحله لیست نهایی کلمات کلیدی تهیه نشده است . شما فقط عباراتی که فکر می کنید مشتریان بالقوه ممکن است در مورد کسب و کار شما جستجو کنند را لیست کرده اید.
همچنین برای پیدا کردن این کلمات و موضوعات  باید از ابزار تجزیه و تحلیل گوگل استفاده کنید، تا متوجه شوید کدام کلمات  منابع ترافیک وب سایتتان هستند.

مرحله ۳: جستجوی کلمات کلیدی مرتبط (related search term)

این یک مرحله خلاقانه است که شما باید هنگام ساخت لیست کلمات کلیدی در نظر داشته باشید. این یک راه عالی برای پر کردن این لیست است. اگر شما در تلاش برای پیداکردن کلمات کلیدی بیشتری که ممکن است افراد در مورد یک موضوع خاص جستجو کنند هستید، ، به Google.com بروید و نگاهی به پیشنهاد های مرتبط گوگل  بیندازید. هنگامی که عبارت خود را تایپ میکنید و به پایین نتایج Google حرکت میکنید، برخی پیشنهادات را خواهید دید. این کلمات کلیدی می تواند به لیست شما اضافه شود.

مرحله ۴: موضوعات را با کلمات کلیدی میکس کنید و کلمات کلیدی طولانی تری بسازید.

مثلا زیرموضوع “ایمیل مارکتینگ” کلمه کلیدی “سرویس های ارسال انبوه ” را نوشته اید. حال با ترکیب  هر دو به عبارت کلیدی سرویس های ارسال انبوه ایمیل در ایمیل مارکتینگ می رسید. چون معمولا عبارتی که در موضوعات به کار برده اید بیشتر جستجو می شوند و شرایط را رقابتی تر می کنند حال با ایجاد اقیانوس آبی و ترکیبی کار کردن باعث می شوید رتبه خوبی از گوگل بگیرید. بنابراین فهرست کلمات کلیدی خود را چک کنید تا مطمئن شوید که ترکیب خوبی از موضوعات و کلمات کلیدی به دست آورده اید.

مرحله ۵: رقبای خود را بررسی کنید.

برای این کار میزان ترافیک سایت خود را با ابزار های تجزیه و تحلیل پیدا کنید. نزدیک ترین سایت های خود را در الکسا و similarweb  پیدا کنید. پرکارترین رقیب های خود را در زمینه کلیدواژه های طولانی  در گوگل پیدا کنید. یک فایل بسازید که در آن رقیب های قدرتمند خود را با آدرس دقیق سایت و نام ثبت گرده اید. نقاط قوت سئوی رقیب های خود را با روش های زیر شناسایی کنید:
کلمات کلیدی و همینطور جایگاهی که برای آنها دارید را اکنون با استفاده از اکانت تجاری سایت similarweb ، semrush،  moz پیدا کنید. کلمات کلیدی خودتان در سرچ کنسول را که اکنون برای آنها رتبه گرفته اید را استخراج کنید و رتبه ای که دارید را یادداشت کنید.
رقیب های خودتان که بیشتر به شما نزدیک هستند را شناسایی کنید.

مرحله ۶: برای کاهش لیست کلمات کلیدی خود از Planner Keyword Adwords استفاده کنید.

اکنون که شما یک کلمه کلیدی ترکیبی مناسب دارید، وقت آن است که لیستتان را محدود کنید. برای انجام این کار، می توانید از ابزارهای زیادی استفاده کنید.مانند:

 • Planner Keyword Adwords(شما باید یک حساب AdWords را برای این کار تنظیم کنید، اما این به این معنی نیست که شما باید یک آگهی ایجاد کنید)
 • Google Trends

ترجمه توسط تیم دیجیتال مارکتینگ مازاریت

اگر این مقاله برای شما مفید بود، آن را در رسانه های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید.

عضویت در خبرنامه

1 نظر در “چگونه لیست کلمات کلیدی خود را جهت دیجیتال مارکتینگ تکمیل کنیم؟

 1. زهرا دهقان گفت:

  مقاله فوق العاده مفیدی بود در زمینه ساخت لیست کلمات کلیدی.
  به من کمک کرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *