دیجیتال مارکتینگ

تولید محتوای با کیفیت در سال ۲۰۱۹ (هم برای موتورهای جستجو وهم افراد جستجوگر)

تولید محتوای با کیفیت در سال ۲۰۱۹ (هم برای موتورهای جستجو وهم افراد جستجوگر)

تولید محتوای با کیفیت که هم برای موتور های جستجوگر مانند گوگل و هم برای افراد جستجو کننده مفید باشد قلق های خاصی دارد که می توانید با مطالعه این مقاله بر آنها مسلط شوید.

به آخرین جستجویی که در Google انجام داده اید فکر کنید. آیا صفحه از سایتی در نتیجه موتور جستجو پیدا کردید که توجه شما را جلب کند؟ آیا محتوای این صفحه برای شما مفید بود؟ آیا در این صفحه پیشنهادی برای ادامه یادگیری در مورد موضوع وجود داشت که شما را درگیر کند؟

اگر به تمام این سؤالات جواب «بله» می دهید، نویسنده ای که این محتوا را تولید کرده است، کارش را بخوبی انجام داده است: نویسنده، محتوایی متناسب با هدف شما ایجاد کرده است. در سال ۲۰۱۹، موتورهای جستجوگر مانند گوگل، مراقب این هستند که محتوای نشر داده شده در وب کاملا متناسب با قصد افراد جستجوگر باشد. در واقع هم برای مردم هم برای ربات های خزنده موتور جستجوگر بهینه شده باشد.

برای یادگیری تولید محتوای باکیفیت، موفق و متناسب با نیازهای افراد جستجوگر که هم مردم (و هم Google) را خوشحال می کند، به خواندن مقاله زیر ادامه دهید.

محتوای موثر همراه با یک نقشه ساخت یا BluePrint است.

قبل از اینکه ما راه کار به شما بدهیم، از خودتان بپرسید: “چگونه محتوایی تولید کنم که  هم برای موتور جستجوگر و هم افراد جستجوگر با کیفیت باشد؟”

از این به بعد در این مقاله « موتور جستجوگر و افراد جستجوگر » را برای دوری از حشو «جستجوگران» می نامیم. با ما همراه باشید.

شما می توانید  یک تجربه عملی و کاربردی برای بازدید کنندگان وب سایتتان ایجاد کنید. این تجربه باید به گونه ای باشد که هم در مورد موضوع مورد جستجو آنها را آموزش دهد و آنها به این حس برسند که این محتوا کامل و جامع بود و احساس نیاز به جستجوی دوباره نکنند. بله، شما می خواهید به بازدید کنندگان خود آموزش دهید، اما انجام این کار به تنهایی کافی نیست. برای اینکه بتوانید تغییری در کاربران خود به وجود بیاورید، شما باید تجربه ی ایجاد شده برای آنها در بازدید از وب سایتتان را به یک تجربه پر معنی و موثر تبدیل کنید، شما باید به آنها کمک کنید آنچه که در حال یادگیری هستند را اجرایی کنند. اگر این عملیات را به درستی انجام دهید باعث بالا رفتن میزان اعتماد می شود و اگر کسی به شما اعتماد کند، احتمال اینکه با کسب وکار شما همکاری کند خیلی بیشتر است و موقعی که واقعا قصد خرید را داشته باشد شما را انتخاب می کند. این محتوای موثر است.

خوشبختانه همه محتوا های  موثر  تولید شده دارای یک نقشه ساخت هستند. ممکن است به راحتی آن را مشاهده نکنید، اما نقشه ساخت وجود دارد، و این به معنای آن است که به شما، خواننده کمک کند، از طریق سفر خود به تصمیم گیری به خوبی اطلاع داده شده و با اعتماد به نفس – هرچند که ممکن است تصمیم گیری شود.

زمانی که تولید محتوای وب سایت شروع می شود، شما در حال تلاش خواهید بود تا خوانندگان  آنچه را که می خوانند به راحتی درک کنند. اگر محتوای شما بیش از حد پیچیده و غیرقابل تحمل باشد، پس احتمال دارد خوانندگان آن را رها کرده و به وب سایت های دیگر بروند. هزاران پست  وجود دارد که هر دقیقه منتشر می شوند، اینجاست که شما به عنوان منبع شناخته نمی شوید و دیگر به وب سایتتان مراجعه نمی کنند.

اجازه بدهید ۱۰ نکته  را  با هم مرور کنیم که به شما کمک می کند تا برای تولید محتوای با کیفیت خود بتوانید نقشه ساخت متناسبی طراحی کنید.

۱. یک موضوع را برای نوشتن در موردش انتخاب کنید.

محتوای آموزشی را  با کیفیت بالا بنویسید.

من نمی گویم شما نمی توانید در مورد کسب و کار خود بنویسید، اما برای اینکه افراد زیادی به وب سایت شما مراجعه کنند، شما باید به سوالات و مشکلاتی که آنها درحال جستجوی پاسخ برای آن هستند، پاسخ بدهید. خودتان را به جای مخاطبانتان قرار دهید (بعنوان مثال کسانی که از شما خرید کرده اند):

  • آنها چه چیزی جستجو می کنند؟
  • آنها در مورد چه چیزی  می خواهند بدانند؟
  • ذهن آنها درگیر چیست؟

زمانی که می خواهید در مورد موضوعی مقاله بنویسید و آن را در وب سایت خود انتشار دهید، باید در مورد مخاطبان خود  وعلاقه مندی هایشان  اطلاعات کسب کنید. هنگامی که یک موضوع انتخاب می کنید، مطمئن شوید که در مورد کسب و کارتان بنویسید نه خودتان. به یاد داشته باشید، شما در حال تلاش برای جذب غریبه ها به وب سایت خود هستید که هرگز پیش از این با شرکت شما آشنایی نداشته اند، به طوری که اگر شما فقط در مورد خودتان بنویسید، افراد کسب و کارتان را از طریق موتورهای جستجو پیدا نخواهند کرد.

اگر برای انتخاب موضوعی که می خواهید در مورد آن بنویسید نیاز به ایده دارید، می توانید از همکاران بخش های دیگر شرکتتان که با مشتری درگیر تر هستند کمک بخواهید، از آنها بخواهید که به سوالات زیر جواب بدهند تا بتوانید محتوای با کیفیت تولید کنید:

  • سؤالاتی که مشتریان اغلب می پرسند چه هستند؟
  • مشتریانتان در چه زمینه ای نیاز به کمک دارند؟
  • مردم چه می خواهند  در مورد صنعت شما بدانند؟
  • رقبای شما چه اقداماتی انجام می دهند؟

قبل از اینکه چیزی بنویسید، باید موضوع مورد نظر را انتخاب کنید. موضوع را می توان به طور کلی شروع کرد و بعد به آن پروبال بدهید. مانند : «تولید محتوا» و بعد ها این عنوان را برای اینکه مخاطبین هدف خود را جذب کند به «تولید محتوا برای افراد مقدماتی» تبدیلش می کنیم.

۲. برای نوشتن محتوا کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کنید.

کلمات کلیدی، کلمات و عباراتی که در موتورهای جستجو تایپ می شوند، هستند. آنها موضوعاتی هستند که مردم در حال تلاش برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن هستند. پاسخ دادن به سوالات زیر می تواند به تولید محتوای با کیفیت و موثر به شما کمک کند.

  • مشتریان شما از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند؟
  • چه کلمات کلیدی با صنعت شما ارتباط دارد؟

اگر به دنبال تحقیق در مورد کلمه کلیدی برای شروع کار هستید، ابتدا یک حساب کاربری در وب سایت moz.com بسازید و پس از ساخت حساب کاربری کلمه کلیدی مورد نظر را در قسمت overviwe (رایگان)  Explorer Moz  جستجو کنید. این روشی است که می توانید از طریق آن در زمان خود صرفه جویی کنید، زیرا کلمات کلیدی پیشنهادی مرتبط را به شما ارائه می دهد که می توانید در مورد محتوای با کیفیت تولید کنید.

moz explorer تولید محتوای با کیفیت

کلمه کلیدی موردنظر را به تعداد نرمالی در متن خود استفاده کنید، همچنین در عنوان متن نیز از کلمه کلیدی  استفاده کنید. اگر  تعداد غیرعادی از کلمه کلیدی در متن وجود داشته باشد، متن نوشته شده نه تنها برای موتور جستجو بهینه نیست؛ بلکه برای خوانندگان نیز کسل کننده می شود.

هدف تولید محتوای بهینه و با کیفیت باید آموزش و الهام بخشیدن به مخاطبانتان باشد، نه تعداد دفعاتی که از کلمه کلیدی استفاده کرده اید. به جای نوشتن بیش از حد کلمات، مترادف آن را استفاده کنید تا خوانایی نیز بالا رود.

۳. یک کلمه کلیدی طولانی ایجاد کنید.

یک قاعده خوب برای تولید محتوای با کیفیت این است که بر روی یک کلمه کلیدی طولانی در هر پست بپردازید. کلمات کلیدی طولانی که امکان پیدا شدنشان در جستجو بیشتر است شامل سه کلمه یا بیشتر است. این کلمات کلیدی طولانی خودش حاوی عبارات کلیدی که بیشتر مورد جستجو قرار می گیرد، هستند. بگذارید راحت تر مفهوم را برسانم؛ برای مثال  شما می خواهید در مورد «تولید محتوا» مقاله بنویسید، مطمئن باشید افرادی قبل از شما در مورد این موضوع و با این عنوان مقالاتی تولید کرده اند و در موتور های جستجو جایگاه ویژه خود را دارند. حال اگر شما بیایید این کلمه کلیدی را با چند واژه دیگر  مانند «تولید محتوای با کیفیت در سال ۲۰۱۹ (هم برای موتورهای جستجو وهم افراد جستجوگر)»ترکیب کنید و یک عنوان پرمعنا و طولانی تری بسازید، امکان اینکه سریعتر در نتایج جستجو نشان داده شوید بیشتر است.

و اما چرا باید بر روی کلمات کلیدی طولانی برای عناوین پست های خود تمرکز کنید؟  کلمات کلیدی که اغلب براساس سوال مطرح می شوند، باعث می شوند که مخاطبان شما بر روی این پست متمرکز شوند و به جواب مورد نظرشان برسند. وقتی بازدیدکنندگان وب سایت از طریق عبارات طولانی که جستجو کرده اند به وب سایت شما می آیند احتمالا تا انتهای پست را می خوانند و سپس از شما اطلاعات بیشتری کسب می کنند. به عبارت دیگر مقدار  ترافیک وب سایت (میزان ورودی وب سایت) افزایش می یابد.

اگر شما ایده های فوق العاده ای برای نوشتن دارید، می توانید این ایده ها را فهرست کنید و برای انتشار هر کدام زمان بندی کنید. با این کار شما استراتژی تولید محتوا (بازاریابی محتوایی) را برای دراز مدت ایجاد کرده اید. لیستی از موضوعات که شما را از سردرگمی نجات می دهد.

۴. عنوان محتوا را با استفاده از کلمات کلیدیِتاثیر گذار، طولانی و کارا بنویسید.

در مورد اینکه خودتان چگونه به صورت آنلاین  مطلبی را می خوانید فکر کنید. قبل از اینکه شروع به خواندن بکنید، اول عنوان را می خوانید. اگر عنوان، شما را جذب کرد و به آن علاقه مند شدید، به خواندن ادامه می دهید. در غیر این صورت در مورد موضوع مورد نظر به جستجوی دوباره می پردازید. عنوان جذاب اولین چیزی است که توجه خوانندگان را به خود جلب می کند.

با ایجاد عنوانی موثر، نوشتن را شروع کنید. عنوان کاری یا موثر عنوانی است که خود به خود “شروع به نوشتن” پست می کند. وقتی عنوان را می نویسیدمیتوانید موضوعتان را محدود کنید و بر روی آن تمرکز کنید و چیزهای جزئی تری را بیان کنید. برای مثال : عبارت “رسانه های اجتماعی”، می تواند ایده های متنوعی برای نوشتن ایجاد کند. ولی اینچنین عنوانی جذابیت خواندن را بالا می برد: “چگونه بازاریابی با رسانه های اجتماعی را شروع کنیم؟

زمانی که یک عنوان داشته باشید،  یک قسمت از متن را تکمیل کردید و می خواهید هنوز نوشتن را ادامه بدهیدتا یک محتوای با کیفیت تولید کنید، با نگاه کردن به عنوان، رشته نوشتن به شما بر می گردد.

برای هر محتوا، حداقل پنج تا ده عنوان مختلف ارائه کنید. این قانون را که شاید پنج دقیقه بیشتر وقت شما را نگیرد همیشه رعایت کنید و هنگامی که یک لیست ایجاد کردید، برای تایید عنوان نهایی، لیست تهیه شده را با همکاران خود به اشتراک بگذارید و نظرات دیگران را نیز در مورد آن بپرسید.

به نظر کارشناسان تولید محتوا، ارزش هر پست در عنوان آن نهفته است. عنوان نوشته شده باید به گونه ای باشد که هم به خوانندگان و هم به موتورهای جستجو در فهمیدن اینکه محتوا در مورد چه موضوعی است کمک کند.

اینجا نکاتی است که اگر رعایت کنید می توانید به یک عنوان استاندارد برای محتوایتان دست پیدا کنید.

بهتر است که طول عنوان ۶۰ کاراکتر باشد.

افراد سرتیترهای بین ۸ تا ۱۲ کلمه ای را بیشتر در توییتر توییت خواهند کرد. (توییتر یکی از رسانه های اجتماعی است که سیگنال های خوبی برای وب سایت ایجاد می کند.)

سرتیترهای بین  ۱۲ تا ۱۴
HubSpot همچنین دریافت که سرصفحه های پایان یافته با یک توضیح براق – مانند مثال قبلی با “۱۵ عناوین آزاد اطلاعات” در پرانتز در انتهای پست – انجام ۳۸٪ بهتر از عناوین بدون آن روشن است.

اگر شما در برطرف کردن طول یک عنوان مشکل دارید، آن را از طریق ابزار Preview Tool عنوان Moz را اجرا کنید تا ببینید که عنوان در یک صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر می شود. گوگل معمولا اولین ۵۰-۶۰ علامت تگ عنوان را نمایش می دهد. اگر عناوین خود را کمتر از ۶۰ عدد حفظ کنید، می توانید ۹۰ درصد عناوین خود را به درستی نمایش دهید.

عنوان بیش از حد طولانی است؟ درست است اطمینان حاصل کنید که ابتدا برای خواننده خود یک عنوان ایجاد کنید. هنگامی که یک عنوان طولانی دارید، ایده خوبی است که کلمه کلیدی اولیه خود را (به عنوان سر عنوان) در ابتدای عنوان قرار دهید زیرا ممکن است در انتهای یک صفحه نتایج جستجو موتور به انتهای آن برسد. در این مثال، عنوان گرفتار شد، اما کلمه کلیدی تمرکز، “تجسم داده ها”، در جلو است.

عضویت در خبرنامه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *