دیجیتال مارکتینگ

اصول دیجیتال مارکتینگ سال ۲۰۱۹

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

اصول دیجیتال مارکتینگ سال ۲۰۱۹

“دیجیتال مارکتینگ شامل تمام اقدامات بازاریابی است که از طریق یک دستگاه الکترونیکی یا اینترنت انجام می شود. کسب و کارها برای ارتباط دیجیتالی با مشتریان فعلی و بالقوه خود از کانال های دیجیتالی مختلفی مانند موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، ایمیل و وب سایت های خود استفاده می کنند.”

در چند سال گذشته، روز به روز استفاده از اینترنت افزایش  یافته است. نحوه خرید کردن مردم کاملا تغییر کرده است. اکثر مردم خرید به صورت آنلاین را به خرید معمولی به روش سنتی ترجیح می دهند.

همیشه برای مارکتینگ یا همان بازاریابی به منظور بهتر برقرار کردن ارتباط با مخاطبانتان باید مکان و زمان مناسبی را انتخاب کنید. این بدان معنی می باشد که امروزه باید مخاطبانتان را در جایی بازاریابی کنید که در حال گذراندن اوقاتشان هستند:یعنی در اینترنت. برای این کار باید دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی را به کسب و کارتان وارد کنید.

چگونه دیجیتال مارکتینگ را تعریف می کنید؟

 دیجیتال مارکتینگ یعنی از روش های متعدد دیجیتال و رسانه ها به منظور ارتباط بهتر و مستقیم با مشتریان استفاده شود.داشتن وب سایت و فروش محصولات ا زطریق آن، تبلیغات اینترنتی، بازاریابی با ایمیل، کاتالوگ دیجیتال مجموعه ای از روش های بازاریابی دیجیتال می باشد.

 

۱۰ دلیل برای اینکه شما ممکن است به یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

 1. شما بی جهت هستید.
 2. شما مخاطبین آنلاین یا سهم بازاری که می توانید از طریق دیجیتال مارکتینگ به دست آورید را نمی شناسید.
 3. استفاده رقبایتان از برنامه دیجیتال حرفه ای
 4. کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خودتان را نمی دانید.
 5. تحلیل رفتار مشتریان را به صورت آنلاین نمی دانید.
 6. همه رسانه های موجود که می توانید از آنها در دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید را نمی شناسید.
 7. به دلیل نداشتن تجربه ممکن است پول و زمان خود را هدر بدهید.
 8. در بازاریابی به روش سنتی به اندازه بازاریابی اینترنتی سرعت ندارید.
 9. روش های جدید تولید مشتری را نمی شناسید.
 10. به اندازه کافی بهینه سازی وب سایت و رسانه های اجتماعی را نمی دانید.

 

تمثیلی  ساده ازبرگزاری یک کمپین تبلیغاتی برای دیجیتال مارکتینگ

برای شروع یک دیجیتال مارکتینگ باید استراتژی بازاریابی کسب و کارتان تدوین شود . طبق برنامه ریزی های منظم، باید برای ورود کسب و کارتان به بازار بدون مرز کمپین تبلیغاتی نوشته شود. با داشتن تصویری واضح از چگونگی انجام هر کمپین بازاریابی از متنوع ترین رسانه های موجود جهت اجرای آن استفاده شود.

فرض کنید یک کتابچه الکترونیکی درباره اینستاگرام نوشته اید. کمپین تبلیغاتی جهت دانلود هرچه بیشتر کتاب می تواند به صورت زیر باشد.

 • بازاریاب محتوایی شما می تواند مجموعه ای از مقاله هایی ایجاد کند که به ارائه راهکارهایی جهت استفاده از رسانه های اجتماعی باشد و در آن تبلیغ دانلود کتاب را بگذارد
 • بازاریاب رسانه های اجتماعی شرکت شما می تواندپس از انتشار این مقاله ها از طریق پست های ارسالی در آن رسانه ها به معرفی مقاله ها بپردازد و به آنها لینک بدهد.
 • در نهایت با استفاده از بازاریابی ایمیلی یک کمپین ایمیلی برای ارسال به افرادی که کتاب الکترونیکی بیشتری را از وب سایت شما  دانلود کرده اند، ایجاد می کنید.

 

[popup_trigger id=”11132″ tag=”button” style=”text-align: center;”] کتابچه الکترونیکی درباره اینستاگرام[/popup_trigger]

 

در اینجا خلاصه ی برخی از رایج ترین کانالهای  دیجیتال مارکتینگ و رسانه های مربوط به هر یک می باشد که برای شما بازگو خواهیم کرد.

بهینه سازی موتور جستجوSEO

این روش اینگونه عمل خواهد کرد که وب سایت شما برای رتبه بندی بالاتر(جایگاه بالاتر) در صفحات نتایج موتور جستجو بهینه سازی می کند، در نتیجه باعث افزایش میزان ترافیک طبیعی (یا رایگان) وب سایت شما را می شود. رسانه هایی که از سئو کردن سود می برند عبارتند از:

وب سایت ها

وبلاگ ها

اینفوگرافیک ها

تصاویر

ویدئو ها

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی یک ابزار مهم دیگر است که در  دیجیتال مارکتینگ نقش مهمی دارد. بازاریابی محتوایی اساسا زمانی است که می خواهید با دادن اطلاعات آموزش های مختلف به کاربران آنها رابه مشتریان هدف شما جذب کنید. از جمله محتوایی که می توانید تولید کنید می تواند مربوط به  ایجاد آگاهی از برند، افزایش ترافیک سایت، افزایش کاربران، تبدیل بیشتر به مشتریان، ارتباط با کاربران فعلی باشد. در نتیجه نرخ تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل بالا می رود. برندتان توسعه می یابد.

در اینجا تنها چند نوع بازاریابی محتوا وجود دارد که میتوانید برای حمایت از اهداف کمپین دیجیتال مارکتینگ خود ایجاد کنید:

صفحات وب

پست های وبلاگ

پست های رسانه های اجتماعی

کتاب الکترونیکی

کاغذهای سفید

مطالعات موردی

مشتریان

فیلم های

تصاویر

Infographics

پادکست ها

محتوای آگهی

بازاریابی با رسانه های اجتماعی

بازاریابی با رسانه های اجتماعی میتواند باعث توسعه برند و محتوایتان  شود به گونه ای که ترافیک سایتتان  را افزایش می دهد و منجر به رونق کسب و کار شما می شود. رسانه هایی که می توانید در بازاریابی با رسانه های اجتماعی استفاده کنید عبارتند از:

فیس بوک

توییتر

لینکدین

اینستاگرام

پینترست

پرداخت برای هر کلیک PPC

PPC روش افزایش ترافیک به سمت وب سایت شما با پرداختن پول به منتشر کننده تبلیغ به ازای هر بار کلیک کردن بر روی  تبلیغ شما است. یکی از رایج ترین انواع PPC، Google AdWords است که به شما امکان می دهد که برای عبارتهای پر جستجو در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل با قیمت “به ازای هر کلیک” لینک هایی که قرار داده اید، پرداخت کنید. رسانه های دیگری که می توانید از PPC استفاده کنید عبارتند از:

تبلیغات غیر رایگان در فیس بوک

توییت های تبلیغاتی در توییتر

تبلیغات غیر رایگان در اینستاگرام

بازاریابی اتوماسیونی

بازاریابی اتوماسیون به نرم افزاری اشاره دارد که به منظور بهینه سازی عملیات بازاریابی پایه شما به کار می رود. بسیاری از بخش های بازاریابی می توانند وظایف تکراری خود را به صورت خودکار انجام دهند، مثلا:

خبرنامه های ایمیل

برنامه زمانبندی رسانه های اجتماعی

به روز رسانی لیست تماس

تحلیل و گزارش کمپین

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیل به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با مخاطبانتان می باشد.اغلب از ایمیل مارکتینگ برای تبلیغ محتوای انتشار داده شده در وب سایت، تخفیف ها و رویدادها، و همچنین به منظور هدایت افراد به وب سایت استفاده می شود.انواع ایمیلهایی که ممکن است در یک کمپین بازاریابی ایمیل ارسال کنید عبارتند از:

ثبت نام در وب سایت

ایمیل های پیگیری به بازدید کنندگان وب سایت

ایمیل های مورد علاقه مشتری

ارسال تخفیفات در زمان تعطیلات

نکات آموزشی و تشویق جهت خرید محصولی خاص

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *