دیجیتال مارکتینگ

آیا هنوز ایمیل مارکتینگ جوابگو است؟

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

آیا هنوز ایمیل مارکتینگ جوابگو است؟

چشم انداز بازاریابی دیجیتال به طور مداوم در حال توسعه است، تکنولوژی در حال تغییر است. این تغییرات برای شرکت شما فرصت های هیجان انگیزی دارند. برای مثال، با برنامه های جدید و امیدوار کننده دیجیتال مارکتینگ که در اختیار شما قرار می گیرد، چگونه در سال ۲۰۱۹ برای توسعه کسب و کارتان ایمیل های خود را اولویت بندی کنید؟ زندگی روزمره مشتریان فعلی و مشتریان جدید بالقوه با زمان گذاشتن در رسانه های اجتماعی و تبلیغات دیجیتال می گذرد. بازگو کردن این مسائل این پرسش را مطرح می کند: آیا سرمایه گذاری و صرف وقت برای ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارتان ارزش افزوده ایجاد می کند؟

ایمیل مارکتینگ یکی از هوشمندترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید در سال ۲۰۱۹ ایجاد کنید و مطمئن باشید که کسب و کارتان در سال آینده به موفقیت بزرگی می رسد.

نرخ بازگشت سرمایه (ROI) ایمیل مارکتینگ قابل توجه  است. در واقع به ازای هر یک دلار شما ۳۳ دلار بازگشت سرمایه خواهید داشت. با توجه به این، جای تعجب نیست که ۸۶ درصد از بازاریابان از کمپین های ایمیلی برای ایجاد فرصت های جدید استفاده می کنند.

چرا ایمیل مارکتینگ بسیار موثر است؟

ایمیل مارکتینگ در سال های اخیر به لطف پیشرفت دیجیتال،در زمینه هدف قرار دادن و تقسیم کردن مخاطبین، پیشرفته تر شده است، که به شرکت ها اجازه می دهد تا با سرعت وبطور کارآمد مطالب شخصی بازاریابی را برای مخاطبان خاص ارسال کنند. کمپین های ایمیلی می توانند برای رسیدن به گروه های خاصی از مشتریان و یا حتی افراد، پیام های منحصر به فرد را بر اساس منافع و نیازهای آنها ارسال کنند. با استفاده از معیارهای صحیح روند پردازش بازگشت سرمایه (ROI) یک کمپین بازاریابی را ساده تر کنید. اگر چه روش های بازاریابی جدید، مزایای خود را دارند، تنها تعداد کمی از آنها می توانند با قابلیت های ایمیل مارکتینگ مثل “مورداطمینان بودن” و “سودآوری” مطابقت کنند.

بیش از نیمی از افراد کره زمین (۳.۸ میلیارد نفر) در سال ۲۰۱۸ از ایمیل استفاده کرده اند. در واقع، مطالعات نشان می دهد که تا پایان سال ۲۰۲۲، ۴.۲ میلیارد کاربر از ایمیل استفاده کنند. ایمیل رایجترین شکل ارتباطات تجاری در سراسر دنیا است. تحقیقات نشان می دهد که ۹۱ درصد از مصرف کنندگان ایالات متحده هر روز ایمیل خود را بررسی می کنند و ۵۶ درصد از مصرف کنندگان مشابه اکثر ایمیل های خود را بر روی یک دستگاه تلفن همراه اداره می کنند. ایمیل مارکتینگ یکی از ارزان ترین راه ها برای برقراری ارتباط با مشتریان جدید و تقویت روابط با مصرف کنندگان فعلی است.

اکنون که ما درباره ضرورت ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارتان در سال ۲۰۱۹ بحث کرده ایم اجازه دهید نکته هایی درباره ایمیل مارکتینگ را برایتان بگوییم.

 • ایمیل متفکرانه، یک دعوت نامه برای شروع یک مکالمه می باشد.
 • در ایمیل از محتوای مرتبط با محصول استفاده کنید. زیرا افرادی که شما قرار است از طریق ایمیل بازاریابی کنید، افرادی هستند که روزانه با هزاران ایمیل اسپم روبرو می شوند.
 • محتوای بدون ارزش ایجاد نکنید.سعی کنید محتوای آموزشی تولید کنید و برای مخاطبینتان ارسال کنید.
 • لینک صفحه محصول خود را در ایمیل بگذارید نه عکس و ویدئو و … .
 • لیست های ایمیل مختلفی ایجاد کنید تا بر اساس منافع مشتری بتوانید شخصی سازی ارسال ایمیل را گسترش دهید.
 • ایمیل های شخصی بفرستید، مثلا برای روز تولد حتی شده یک ایمیل تبریک ارسال کنید.
 • از اسم مخاطب یا هر اطلاعاتی که می توانید به صورت داینامیک (در هنگام ارسال به صورت اتوماتیک) وارد ایمیل کنید برای تاثیر گذاری بیشتر استفاده کنید.
 • از کارشناسان کمک بگیرید. شناسایی ابزار های به روز ایمیل مارکتینگ کار هر کسی نیست. از مشاوران یک آژانس دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید.
 • لیست ایمیل خود را با مخاطبان مورد نظرتان ایجاد کنید. (افرادی که می توانند از محصولات یا خدمات شما بهره مند شوند.)
 • در وب سایت خودتان عضویت در خبرنامه قرار دهید تا کاربران با میل خودشان ایمیلشان را در اختیار شما بگذارند.
 • هزینه پایین پیاده سازی ایمیل مارکتینگ به این معنی است که بودجه بازاریابی شما بیشتر می شود.
 • به منظور تعیین استراتژی کمپین ایمیل مارکتینگ عملکرد کاربران را نسبت به ایمیل ارسالی ردیابی کنید.
 • خدمات ایمیل مارکتینگ به شما اجازه می دهد که آمار و نظارت بر نتایج کمپین های خود را از طریق تجزیه و تحلیل پیشرفته، مانند باز کردن، کلیک، آمار مشاهده تلفن همراه، مقایسه های ایمیل و…
 • ایمیل مارکتینگ می تواند اثربخشی سایر کانال های بازاریابی دیجیتالی شما را افزایش دهد. هنگامی که شما ایمیل مارکتینگ را با سایت خود و پروفایل های رسانه های اجتماعی ترکیب می کنید، مخاطبان شما می توانند با محتوای ایمیل خود ارتباط برقرار کنند حتی زمانی که آنها در فهرست ایمیل شما نیستند.
 • با توجه به بالا رفتن میزان استفاده از ایمیل در دستگاه های همراه(موبایل، تبلت) بایستی طراحی ایمیلتان ریسپانسیو باشد.
 • فرم های وب (صفحه های فرود) سایت خود جهت گرفتن ایمیل، با دادن پروموشن و موثر جذاب کنید.

کمپین ایمیل مارکتینگ یعنی مجموعه ای هماهنگ از پیام های ایمیلی است که با درنظر گرفتن رفتار هر کاربر(سیستمی)، به صورت دوره ای ارسال می شود. هدف های مختلفی را دنبال می کند، مانند: خرید، ثبت نام در وب سایت، دانلود و … .

 

چگونه یک کمپین ایمیل مارکتینگ را شروع می کنید؟

اولین گام برای شروع یک کمپین ایمیل مارکتینگ، جمع آوری یک لیست ایمیل است. قبل از اینکه یک مشترک بالقوه آدرس ایمیل خود را به شما ارائه دهد، چند سؤالی که احتمالا در نظر دارند، وجود دارد. آیا آدرس ایمیل آنها را هدر می دهید؟ آنها باید از آدرس ایمیل خود به شما ایمیل بزنند؟ آیا تخفیف خاصی را ارسال خواهید کرد؟ آیا آدرس ایمیل خود را عمومی می کنید یا آن را می فروشید؟

هدف شما از جمع آوری یک لیست ایمیل این است  که مشترکین مورد نظر خود را انتخاب کنید که در لیست ایمیل شما  مشترک شوند که ایمیل اسپم ارسال نکنید. همچنین نباید ایمیل آنها را در اختیار دیگران بگذارید.

راه های بی شماری برای ساختن لیست ایمیل خود وجود دارد، اما یک مکان خوب برای شروع، قرار دادن فرم ثبت در وب سایتتان می باشد. به این ترتیب شما می توانید بازدید کنندگان وب سایت خود را با دادن پروموشن هایی همچون: ارائه اطلاعات خاص، تخفیف تشویق کنید که ایمیلشان را در اختیار شما بگذارند. همچنین می توانید از حساب های رسانه های اجتماعی خود برای جمع آوری ایمیل ها استفاده کنید.

محتوای ایمیل مارکتینگ چیست؟

هنگامی که یک لیست ایمیل صحیح دارید، وقت آن است که برنامه های ایمیل خود را شروع کنید. طیف گسترده ای از محتوا و قالب بندی منحصر به فرد موجود است که می توانید در ایمیل های خود استفاده کنید. ایمیل مارکتینگ بسیار آسان تر از سایر انواع تبلیغات است. برخی از نمونه هایی از محتوا که می توانید در ایمیل بیاورید: لینک هایی به مقالات در وب سایت شما، پاداش وفاداری مشترکین، توصیفات مشتری، اطلاعات در مورد تبلیغات جدید یا فروش و اطلاعیه ها در مورد آیتم های جدید یا خدمات است. ایمیل ها همچنین می توانند مورد استفاده قرار بگیرند تا به سادگی افرادی را که در شرکت شما ابراز علاقه کرده اند، به یاد بیاورید!بر اساس تحقیقات بازاریابانی که ویدیو را به کمپین های ایمیل خود اضافه می کنند، افزایش درآمد تقریبا ۴۰٪ را نشان می دهد. Infographics، لیست ها، و تبلیغات / تخفیف همچنین برای ایمیل بسیار جذاب است. فقط مراقب باشید همه ایمیل های خود را در مورد فروش محصولات نفرستید. ایمیل های شما همچنین باید اطلاعات ارزشمندی که مشترکین شما ممکن است در خواندن علاقه مند باشند. برخی از نمونه هایی از محتوا که می توانند به ایمیل شما اضافه کنند، پاسخ به سوالات متداول رایج، نکات و نظرسنجی ها هستند.

 

طرح ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل های شما باید با گرافیک وب سایت شما، تبلیغات و حساب های رسانه های اجتماعی و همچنین منطبق با برندتان باشد. همچنین، از آنجا که حدود نیمی از ایمیل ها در دستگاه های تلفن همراه باز می شوند، می خواهید مطمئن شوید که ایمیل های شما مناسب موبایل هستند.

 

بهینه سازی ایمیل مارکتینگ چیست؟

نکته مفید دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که ایمیل های شما باید در زمان مطلوب ارسال شود. احتمال بیشتری برای باز کردن یک ایمیل در زمان هایی که کاربر مشغول نیست وجود دارد. در غیر این صورت، آنها ممکن است آن را بعدا باز کنند، یا ممکن است فراموش کنند و آن را به طور نامحدود در صندوق پستی خود قرار دهند.

شادی علویان/واحد دیجیتال مارکتینگ مازاریت

جهت دریافت چک لیست ایمیل مارکتینگ ایمیل خود را وارد کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *