دیجیتال مارکتینگ

چگونه بازاریابی با رسانه های اجتماعی را شروع کنید؟

بازاریابی با رسانه های اجتماعی
بازاریابی با رسانه های اجتماعی

چگونه بازاریابی با رسانه های اجتماعی را شروع کنید؟

تیم دیجیتال مارکتینگ مازاریت یزد با دست داشتن پلن های مختلف در زمینه پیاده سازی  بازاریابی رسانه های اجتماعی در یزد با توجه به اهمیت رسانه های اجتماعی در بالا بردن میزان پیشرفت کسب و کار شما، این مقاله را تهیه کرده است تا شما با مطالعه آن بتوانید قدمی در ورود به بازار بدون مرز اینترنت بردارید.

بازاریابی با رسانه های اجتماعی برای کسب و کار ها

بازاریابی با رسانه های اجتماعی یک راه قدرتمند برای رونق کسب و کارهایتان می باشد تا مخاطبان و مشتریان جدید را به دست آورید. مشتریان شما از طریق رسانه های اجتماعی در حال تعامل با برند های مختلف هستند. اگر شما در رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و پینترست  حضور نداشته باشید و به طور مستقیم با مخاطبین خود صحبت نکنید، «بازاریابی بزرگ با رسانه های اجتماعی»را از دست داده اید.این روش بازاریابی می تواند موفقیت های قابل توجهی را برای کسب و کار شما ایجاد کند.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی یزد

بازاریابی با رسانه های اجتماعی: بازاریابی با رسانه های اجتماعی چیست؟

«بازاریابی با رسانه های اجتماعی» یا SMM،  نوعی از بازاریابی اینترنتی است که شامل ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی می باشد، به منظور دستیابی به اهداف بازاریابی، تبلیغاتی و برندینگ. بازاریابی با رسانه های اجتماعی شامل فعالیت هایی مانند نوشتن محتوای نو، به روز رسانی تصاویر، فیلم ها و سایر محتویاتی است که مخاطبان را به سمت کسب و کار و برند شما هدایت می کند.

ما این مقاله  را به عنوان مقدمه ای جهت آشنایی با مقوله «بازاریابی با رسانه های اجتماعی» وبرخی از نکات راه اندازی رسانه ها ایجاد کرده ایم. در واقع می خواهیم به شما بگوییم چگونه حضور کسب و کار خودتان را در رسانه های اجتماعی بهبود بدهید. با خواندن این مقاله می توانید طرح بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی را برای کسب و کار خودتان ارائه دهید، با ما همراه باشید.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی: شروع با یک برنامه

قبل از شروع  ایجاد کمپین های تبلیغاتی با رسانه های اجتماعی، باید اهداف کسب و کار خود را در نظر بگیرید. استراتژی تعیین کنید. شروع یک  کمپین های تبلیغاتی با رسانه های اجتماعی بدون یک استراتژی، مانند سرگردانی در اطراف یک جنگل بدون نقشه می باشد، شما ممکن است از آن لذت ببرید، اما شما احتمالا راه را گم می کنید.

هنگامی که می خواهید اهداف  کسب وکارتان از شروع «بازاریابی با رسانه های اجتماعی»، تعریف کنید، در مرحله اول باید سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

  • شما می خواهید با این روش بازاریابی به چه چیزی دست پیدا کنید؟
  • مخاطبان شما چه کسانی هستند؟
  • مخاطبین بازار هدف شما بیشتر در کدام رسانه اجتماعی هستند و چگونه از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند؟
  • از طریق بازاریابی با رسانه های اجتماعی چه مفهوم یا پیامی را می خواهید به مخاطبین خود برسانید؟
بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی یزد

مثال : بازاریابی با رسانه های اجتماعی در Instagram  فروشگاه اینترنتی دیجی کالا 

به عنوان مثال فروشگاه اینترنتی دیجی کالا مشتریان و ورودی های زیادی به وب سایتش با استفاده از«بازاریابی با رسانه های اجتماعی» خود به خصوص اینستاگرام می گیرد.

بازاریابی با رسانه های اجتماعی چگونه می تواند به شما در رسیدن به اهداف بازاریابی کسب و کارتان کمک کند؟

بازاریابی با رسانه های اجتماعی می تواند با در نظر گرفتن اهداف زیر به شما در رونق کسب و کارتان کمک کند:

  • افزایش ترافیک وب سایتتان
  • بالا بردن نرخ تبدیل (تبدیل بازدیدکنندگان  معمولی به مشتریان وفادار و دائمیتان)
  • برندینگ دیجیتال به صورتی که مشتریان شما را بشناسند و هم شما را به دوستان خود معرفی کنند.
  • بهبود ارتباطات و تعامل  با مخاطبان اصلی و مشتریان وفادارتان

با بالا رفتن مصرف روزانه اینترنت باید به این نکته توجه کنید که مخاطبان شما بیشتر و بیشتر در شبکه های اجتماعی حضور دارند و شما می توانید هر چه راحت تر برای رسیدن به اهداف بازاریابی کسب و کارتان و بالا بردن میزان فروش محصولاتتان میزان تعامل خودتان را با افراد در رسانه های اجتماعی بالاتر ببرید.

ما ۱۰ نکته قوی اینستاگرام مارکتینگ را در یک کتاب الکترونیکی جمع آوری کرده ایم. جهت دریافت این کتاب ایمیل خود را وارد کنید.

چگونه بهترین رسانه  اجتماعی را برای بازاریابی انتخاب کنید؟

در اینجا به صورت خلاصه نکات مربوط به رسانه های اجتماعی مختلف را برای شما بازگو می کنیم.  رسانه های اجتماعی هر کدام استراتژی های مختص خودشان را دارند.

انتخاب و نوشتن کمپین بازاریابی با رسانه های اجتماعی در یزد وسراسرکشور را به مازاریت بسپارید.

استفاده از facebook برای بازاریابی با رسانه های اجتماعی

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی یزد

جهت استفاده از فضای رایگان و دوستانه فیس بوک به یک استراتژی فعال و پویا نیاز دارید. با ایجاد Facebook Business Fan Page شروع کنید. کلید اصلی استفاده از فیس بوک برای بازاریابی توجه به نوع فعالیت افراد در این رسانه می باشد. فیس بوک جایی است که مردم برای تفریح ​​و گفتگو با دوستان خود می آیند، بنابراین  روابط دوستانه خود را بایستی با مخاطبان خود حفظ کنید. و به یاد داشته باشید، اگر بخواهید در بازار های خارج از ایران فعالیت کنید با در نظر گرفتن بودجه  تبلیغاتی مناسب برای فیس بوک می توانید تاثیر مستقیمی بر روی بازار هدف خود بگذارید.

 

استفاده از google+ برای بازاریابی با رسانه های اجتماعی

+ Google به عنوان یک رقیب برای فیس بوک وارد شد اما اکنون مخاطبان بیشتری را در اختیار دارد. گوگل پلاس برای همه کسب وکار ها مناسب نیست، اما برخی از جوامع در Google+ بسیار فعال هستند. در + Google میتوانید عکسها، ویدیوها، لینک های وب سایت خود را آپلود کرده و به اشتراک بگذارید و فعالیت همه افرادی را که متمایل هستید مشاهده کنید. توجه داشته باشید که گوگل برنامه های خود را برای بازنشستگی + Google اعلام کرده است، بنابراین برنامه ریزی کنید.

استفاده از pinterest برای بازاریابی با رسانه های اجتماعی

Pinterest یکی از سریعترین رویکردها به منظور بازاریابی با رسانه های اجتماعی است. پلت Pinterest که متمرکز بر روی تصاویر می باشد برای خرده فروشی ایده آل است، اما می توانید با استفاده از Pinterest برای رسیدن به اهداف  بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی یا تبلیغات و فروش اجناستان سود ببرید. Pinterest به کسب و کار شما اجازه می دهد تا محصولات خودتان  را به نمایش بگذارید و همچنین می توانید با این رسانه برند شخصی خودتان را نیز تقویت کنید. هنگام توسعه استراتژی Pinterest خود، به یاد داشته باشید که مخاطبان اصلی این شبکه اجتماعی، بیشتر بانوان هستند. اگر شما برای رسیدن به اهدافتان به بازار هدفی از بانوان نیاز دارید پس حضور در Pinterest می تواند به شما کمک کند.

استفاده از Twitter برای بازاریابی با رسانه های اجتماعی

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی یزد

توییتر ابزاری قدرتمند در زمینه بازاریابی با رسانه های اجتماعی می باشد که به شما اجازه می دهد به روز رسانی های خود را از طریق اینترنت با همگان به اشتراک بگذارید. پیغام های tweeter را می توانید در زمینه های مرتبط با صنعت کسب و کارتان دنبال کنید.شما می توانید توییت های (پست های توییتر به توییت معروف است) رسمی خود را از جمله تخفیفات، اخبار و … با در نظر گرفتن سیستم تبلیغاتی برندتان با کمی سرگرمی مخلوط کنید تا مخاطبان بیشتری شما را فالو کنند.این نکته را فراموش نکنید که وقتی یک مشتری از شما تعریف می کند حتما با بقیه به اشتراک بگذارید و در صورت امکان به سوالات مردم پاسخ دهید. می توانید با استفاده از توییتر تعاملات خود را با کاربران مدیریت کنید و میزان اثر بخشی این تعاملات را افزایش دهید.

استفاده از linkedin برای بازاریابی با رسانه های اجتماعی

LinkedIn یکی از سایت هایی است که می توانید  بازاریابی حرفه ای با رسانه های اجتماعی را با آن شروع کنید. گروه های LinkedIn یک محل عالی برای ورود به یک گفتگوی حرفه ای با افراد در صنایع مشابه کسب و کار شما است و همچنین می توانید تجارب، خدمات و محصولاتتان را با بقیه به اشتراک بگذارید. حتی می توانید  با  آن به وب سایتتان لینک دهید و باعث افزایش ترافیک سایتتان شوید. از طریق آن می توانید شبکه داخلی شرکت خود را راه اندازی کنید. یعنی با تمام کارمندان خود در یک شبکه باشید و محتوا را به اشتراک بگذارید.مشتریان یا کاربران خود را تشویق کنید که با شما در لینکدین  همراه باشند. این همراهی باعث می شود که کسب و کار شما برای مشتریان جدید معتبر تر و قابل اطمینان تر باشد. همچنین بخش سوالات LinkedIn را مرور کنید ارائه پاسخ ها به شما کمک می کند تا به عنوان یک رهبر فکری ایجاد شده و اعتماد به دست آورید.

استفاده از instagram برای بازاریابی با رسانه های اجتماعی

اینستاگرام به عنوان پلت فرمی برای به اشتراک گذاری عکس ها به وجود آمده است، امروزه بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر ماهانه در سایت فعال هستند.هر روز بیش از ۶۰ میلیون عکس ارسال می شود و ۱.۶ میلیارد در روز پست ها لایک می شود. با این آمار نتیجه می گیریم گسترده ترین مکانی که کاربران شما در آن حضور دارند اینستاگرام می باشد. شما می توانید در ابتدا به صورت رایگان و بعدا با هزینه ای اندک به تبلیغات موثر در اینستاگرام بپردازید.با برنامه ریزی صحیح در این رابطه شما می توانید به برندی معتبر و پولساز تبدیل شوید. با تولید محتوای منحصر به فرد می توانید با فالوور های پیج خود تعامل برقرار کنید و حتی افزایش فالوور داشته باشید.

ترجمه توسط شادی علویان

مدیر واحد دیجیتال مارکتینگ مازاریت

تیم دیجیتال مارکتینگ مازاریت در یزد به صورت حرفه ای بر روی بازاریابی با رسانه های اجتماعی کار می کند. اگر مایل هستید دیجیتال مارکتینگ خود را شروع کنید، شماره تماس خود را در فرم زیر وارد کنید.

مازاریت دارای تیمی جوان و پر انرژی برترین تیم  دیجیتال مارکتینگ در یزد و سراسر کشور 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *